Aktualności

W dniach 18-19 września 2023 roku w Katowicach odbył się Europejski Kongres Stalowy STEEL 2023, w którym wzięli również udział przedstawiciele naszej Izby. Do czynnego udziału w jednym z paneli, którego tematem był złom jako strategiczny surowiec w transformacji sektora stalowego został zaproszony Członek Rady IPHGZ Pan Piotr Gluźniewicz. W trakcie panelu analizowano jak efektywnie wykorzystywać złom jako cenny surowiec do produkcji stali,jak nowoczesne technologie pozyskiwania i przeróbki złomu przyczyniają się do tworzenia bardziej efektywnego i ekologicznego przemysłu stalowego.

Nowy unijny zakaz zabije nasze firmy w ciągu dwóch lat.

Według branży złomowej rozważane przez Unię Europejską ograniczenia eksportu złomu nie mają sensu, bo i tak nie mamy jak go przetworzyć – w UE jest za mało pieców elektrycznych. - Przybędzie ich za 10 lat, a zakaz eksportu zabije nasze firmy w dwa lata – uważa branża złomowa.

Please login or register to see the article.

Chcieliśmy serdecznie powitać i przedstawić wszystkim nowego członka naszej Izby - firmę Delta Sp.j. Jankowski Pluciński Zawada z siedzibą w Pleszewie. Liczymy na długą i owocną współpracę.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 czerwca 2023 roku odbyło się kolejne posiedzenie Rady Izby, pdczas ktrórego były podejmowane zagadnienia związane z bieżącą działalanością IPHGZ, wstępnie zostal ustalony termin kolejnego spotkania członków IPHGZ, po wakacjach na październik 2023 roku.

Trwa VII edycja Konkursu „Pracodawca Jutra”

Rada Sektorowa ds. Kompetencji Sektora Odzysku Materiałowego Surowców zaprasza przedsiębiorstwa sektora gospodarki odpadami do udziału w Konkursie „Pracodawca Jutra”. Czekamy na Państwa zgłoszenia!

Termin przyjmowania zgłoszeń: do 30 czerwca 2023 r.

Please login or register to see the article.

W dniach 22-24 maja 20223 roku przedstawiciele naszej Izby wraz z rekordową liczbą 1500 uczestników wzięli udział w Konwencji Amsterdamskiej BIR.

Please login or register to see the article.

Za nami kolejne Walne Zgromadzenie Członków IPHGZ. Wybory uzupełniające wyłoniły nowego Członka Rady Izby. Liczni sponsorzy i goście przedstawili ciekawe prezentacje dotyczące ogólnej sytuacji na rynku złomu w kraju i na świecie. Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia.

To już dzisiaj. Tylko godziny dzielą nas od spotkania. Dziękujemy firmie Elektrorecykling Sp. z o.o. z siedzią w Nowym Tomyślu za wsparcie.

Witamy kolejnego sponsora. Jest nim Pakiet Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Gdańsku. Również serdecznie dziękujemy.

Witamy kolejnego darczyńcę - SGS Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dziękujemy za wsparcie.

Migawki: Bieżące

Branża złomowa na Ukrainie

Co zrobić ze złomem: ani eksportu, ani recyklingu na Ukrainie.

Cło w wysokości 180 euro za tonę uniemożliwia eksport złomu do UE, ponieważ ukraińskie huty nie są w stanie przetworzyć nadwyżki po utracie mocy produkcyjnych.Napięcia między zbieraczami złomu a producentami stali trwają od 2016 roku, kiedy to Ukraina podniosła cło eksportowe z 10 do 30 euro za tonę, wbrew swoim zobowiązaniom wobec Światowej Organizacji Handlu.  /wypowiedz  Nikolaya Klimovicha, Prezesa Zarzadu KVV Group/ 

Please login or register to see the article.

Wesołych Świąt

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych wszystkim swoim Członkom oraz Sympatykom życzymy dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów.

Nowy Członek IPHGZ Boxon

Miło nam poinformować o kolejnym, nowym członku naszej Izby. Jest nim Boxon Logistics sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni. Serdecznie witamy w naszych szeregach i cieszymy się na przyszłą współpracę.

IPHGZ od wielu lat wspomaga przedsiębiorców efektywnie prowadzić działalność gospodarczą w nieustannie zmieniającym się otoczeniu rynkowym i legislacyjnym, jeśli chcesz należeć do grupy zmieniającej wizerunek branży

Przystąp do nas!

Go to top
JSN Megazine 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework