Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w tym roku nasza Izba obchodzi 30-lecie swojej działalności. Aby wspólnie celebrować jubileusz z tej okazji organizujemy uroczystą Galę w dniu 26 września 2024 roku w Warszawie, na którą serdecznie zapraszamy.  Warto zarezerwować sobie ten termin, ponieważ wydarzenie to będzie wyjątkowe i niepowtarzalne, gdyż w jednym miejscu  we wspólnym gronie spotkają się przedstawiciele branży surowcowo-stalowej.  Aby łatwo pozyskać dalsze informacje o wydarzeniu, zapraszamy do odwiedzenia strony www.iphgz.com i kontaktu z nami w celu zapisów na Galę.

W dniach 15-17 października 204 r. w Poznaniu odbędą się targi POLECO 2024, jedno z kluczowych wydarzeń w dziedzinie ochrony klimatu, środowiska, gospodarki komunalnej oraz zrównoważonego rozwoju. Wiecej informacje znajdziecie Panstwa pod linkiem https://poleco.pl/pl/aktualnosci/poleco-2024-targi-ktore-napedzaja-branze/

Z radością informujemy, że Izba objęła Patronat Branżowy nad Targami POLECO 2024.
W dniu 6 czerwca 2024 roku , miało miejsce posiedzenie Rady IPHGZ. Oprócz planowania bieżących działań organizacji, poruszono też wiele innych istotnych wątków. Z racji zbliżającego się 30-lecia IPHGZ, przykuwana jest istotna uwaga do prac związanych z zaplanowaniem z tej okazji pamiętnej gali. Nie możemy też Państwu nie wspomnieć o poruszeniu na posiedzeniu kwestii objęcia patronatu nad POLECO 2024 – Międzynarodowymi Targami Ochrony Środowiska.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że firma Arena Tax zasila grono sponsorów naszego nadchodzącego Walnego Zgromadzenia. Od  2012 roku świadczy kompleksowe usługi z zakresu doradztwa podatkowego, cen transferowych i wycen, księgowości, doradztwa prawnego, automatyzacji procesów oraz doradztwa biznesowego. Ich podejście interdyscyplinarne pozwala kompleksowo wspierać podmioty z różnych sektorów gospodarki, zapewniając im realną wartość i konkurencyjność na rynku.

W dniach 27-29 maja 2024 roku w Kopenhadze odbyła się kolejna Międzynarodowa Konwencja BIR. Mieliśmy okazję spotkać się z różnorodnymi ekspertami z branży z innych krajów, aby wysłuchać ich prezentacji i prelekcji. To ogromne i niezwykle ważne wydarzenie, na którym warto było być.

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że ATLAS Poland dołącza do grona sponsorów Walnego Zgromadzenia w Kielcach! ATLAS Poland jest uznanym dealerem renomowanych marek maszyn, zasięg firmy obejmuje oddziały i punkty serwisowe na terenie całego kraju, oferta zawiera różnorodne maszyny przemysłowe, takie jak koparki, ładowarki, kompaktory i przesiewacze. ATLAS Poland oferuje nie tylko dostawę maszyn, ale również kompleksowe rozwiązania, w tym doradztwo w zakupie i wsparcie finansowe.

w dniu 16 maja 2024 odbyło się "Szkolenie z zakresu ESG dla branży złomowej", zorganizowane przez IPHGZ. Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania, które jest niezwykle istotne w branży złomowej.

W dniu 4 kwietnia miało miejsce  posiedzenie Rady Izby, podczas  którego zostało poruszonych i omówionych wiele spraw. Uchwalono sprawozdanie finansowe i merytoryczne za ubiegły rok oraz przyjęto plan pracy i budżet na rok bieżący.  Równie ważną sprawą było uchwalenie zwołania Walnego Zgromadzenia i określenie porządku jego obrad. Dodatkowo na posiedzeniu poruszane zostały kwestie związane z opiniowaniem propozycji zmian w Statucie IPHGZ oraz w Kodeksie Dobrych Praktyk IPHGZ.

25 kwietnia 2024 roku w Kielcach odbyło się Walne Zgromadzenie Członków IPHGZ. Istotnymi kwestiami poruszonymi podczas wydarzenia było uchwalenie sprawozdań z minionego roku oraz planów działania na 2024, wybranie nowych członków Rady Izby. Prezesem Rady Izby został p. Piotr Ślusarz, 1-szą Wiceprezes p. Agnieszka Rozmus-Rowińska, a 2-gim Wiceprezesem p. Andrzej Duda. Serdecznie gratulujemy. Warto również wspomnieć o przegłosowanych zmianach w Statucie IPHGZ, w Kodeksie Dobrych Praktyk oraz o zbliżającym się szkoleniu ESG. Dziękujemy serdecznie uczestnikom i naszym sponsorom wydarzenia za przybycie.

Miło jest nam poinformować, że zgodnie z postanowieniem Rady Izby z dnia 25 marca br. do grona Członków Izby przystąpiła firma PHU eL-De-Ka ze Stąporkowa. Na rynku obecna od 1992 roku, działa w branży recyklingowej surowców wtórnych, zajmuje się hurtowym skupem i sprzedażą materiałów taki jak złom stalowy i żeliwny, metale kolorowe i akumulatory, serdecznie witamy!

Migawki: Bieżące

Posiedzenie Rady Izby 14.12.2023

W dniu 14.12.2023 r  w Łodzi odbyło  się posiedzenie Rady naszej Izby, podczas ktorego członkowie Rady dyskutowali nad planami działań Izby w dobie nowych realiów politycznych w naszym kraju.

Branża złomowa na Ukrainie

Co zrobić ze złomem: ani eksportu, ani recyklingu na Ukrainie.

Cło w wysokości 180 euro za tonę uniemożliwia eksport złomu do UE, ponieważ ukraińskie huty nie są w stanie przetworzyć nadwyżki po utracie mocy produkcyjnych.Napięcia między zbieraczami złomu a producentami stali trwają od 2016 roku, kiedy to Ukraina podniosła cło eksportowe z 10 do 30 euro za tonę, wbrew swoim zobowiązaniom wobec Światowej Organizacji Handlu.  /wypowiedz  Nikolaya Klimovicha, Prezesa Zarzadu KVV Group/ 

Please login or register to see the article.

Wesołych Świąt

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych wszystkim swoim Członkom oraz Sympatykom życzymy dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów.

IPHGZ od wielu lat wspomaga przedsiębiorców efektywnie prowadzić działalność gospodarczą w nieustannie zmieniającym się otoczeniu rynkowym i legislacyjnym, jeśli chcesz należeć do grupy zmieniającej wizerunek branży

Przystąp do nas!

Go to top
JSN Megazine 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework