W dniach 18-19 września 2023 roku w Katowicach odbył się Europejski Kongres Stalowy STEEL 2023, w którym wzięli również udział przedstawiciele naszej Izby. Do czynnego udziału w jednym z paneli, którego tematem był złom jako strategiczny surowiec w transformacji sektora stalowego został zaproszony Członek Rady IPHGZ Pan Piotr Gluźniewicz. W trakcie panelu analizowano jak efektywnie wykorzystywać złom jako cenny surowiec do produkcji stali,jak nowoczesne technologie pozyskiwania i przeróbki złomu przyczyniają się do tworzenia bardziej efektywnego i ekologicznego przemysłu stalowego.

Nowy unijny zakaz zabije nasze firmy w ciągu dwóch lat.

Według branży złomowej rozważane przez Unię Europejską ograniczenia eksportu złomu nie mają sensu, bo i tak nie mamy jak go przetworzyć – w UE jest za mało pieców elektrycznych. - Przybędzie ich za 10 lat, a zakaz eksportu zabije nasze firmy w dwa lata – uważa branża złomowa.

Please login or register to see the article.

Chcieliśmy serdecznie powitać i przedstawić wszystkim nowego członka naszej Izby - firmę Delta Sp.j. Jankowski Pluciński Zawada z siedzibą w Pleszewie. Liczymy na długą i owocną współpracę.

Za nami kolejne Walne Zgromadzenie Członków IPHGZ. Wybory uzupełniające wyłoniły nowego Członka Rady Izby. Liczni sponsorzy i goście przedstawili ciekawe prezentacje dotyczące ogólnej sytuacji na rynku złomu w kraju i na świecie. Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 czerwca 2023 roku odbyło się kolejne posiedzenie Rady Izby, pdczas ktrórego były podejmowane zagadnienia związane z bieżącą działalanością IPHGZ, wstępnie zostal ustalony termin kolejnego spotkania członków IPHGZ, po wakacjach na październik 2023 roku.

To już dzisiaj. Tylko godziny dzielą nas od spotkania. Dziękujemy firmie Elektrorecykling Sp. z o.o. z siedzią w Nowym Tomyślu za wsparcie.

Trwa VII edycja Konkursu „Pracodawca Jutra”

Rada Sektorowa ds. Kompetencji Sektora Odzysku Materiałowego Surowców zaprasza przedsiębiorstwa sektora gospodarki odpadami do udziału w Konkursie „Pracodawca Jutra”. Czekamy na Państwa zgłoszenia!

Termin przyjmowania zgłoszeń: do 30 czerwca 2023 r.

Please login or register to see the article.

Witamy kolejnego sponsora. Jest nim Pakiet Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Gdańsku. Również serdecznie dziękujemy.

W dniach 22-24 maja 20223 roku przedstawiciele naszej Izby wraz z rekordową liczbą 1500 uczestników wzięli udział w Konwencji Amsterdamskiej BIR.

Please login or register to see the article.

Witamy kolejnego darczyńcę - SGS Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dziękujemy za wsparcie.

Migawki: Bieżące

Branża złomowa na Ukrainie

Co zrobić ze złomem: ani eksportu, ani recyklingu na Ukrainie.

Cło w wysokości 180 euro za tonę uniemożliwia eksport złomu do UE, ponieważ ukraińskie huty nie są w stanie przetworzyć nadwyżki po utracie mocy produkcyjnych.Napięcia między zbieraczami złomu a producentami stali trwają od 2016 roku, kiedy to Ukraina podniosła cło eksportowe z 10 do 30 euro za tonę, wbrew swoim zobowiązaniom wobec Światowej Organizacji Handlu.  /wypowiedz  Nikolaya Klimovicha, Prezesa Zarzadu KVV Group/ 

Please login or register to see the article.

Wesołych Świąt

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych wszystkim swoim Członkom oraz Sympatykom życzymy dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów.

Nowy Członek IPHGZ Boxon

Miło nam poinformować o kolejnym, nowym członku naszej Izby. Jest nim Boxon Logistics sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni. Serdecznie witamy w naszych szeregach i cieszymy się na przyszłą współpracę.

IPHGZ od wielu lat wspomaga przedsiębiorców efektywnie prowadzić działalność gospodarczą w nieustannie zmieniającym się otoczeniu rynkowym i legislacyjnym, jeśli chcesz należeć do grupy zmieniającej wizerunek branży

Przystąp do nas!

Go to top
JSN Megazine 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework