E Kartka 1

Za nami szkolenie nt. Inwentaryzacja w przedsiębiorstwie - klasyfikacja złomu, które odbyło sie w dniu 24 listopada 2021 roku we Wrocławiu, na spotkaniu podjęte zostały zagadnienia inwentaryzacji w przedsiebiorstwie oraz jak prawidłowo, wg norm i warunków odbiorowych sklasyfikować poszczególne rodzaje złomu.

Mamy nadzieję, że to intensywne spotkanie przyniesie wiele wymiernych korzyści naszym Członkom.

Gospodarka odpadami w firmie. BDO - wytwarzanie, zbieranie, magazynowanie, przetwarzanie i transport odpadów to temat szkolenia, w jakim uczestniczyli nasi Członkowie dnia 28 października 2021 roku w Warszawie. Mamy nadzieję, że pozyskana wiedza znajdzie praktyczne zastosowanie i przyniesie wymierne korzyści w rozwoju działalności firm złomowych. Życzymy wielu sukcesów!

Kolejna miła wiadomość! Pragniemy poinformować, że do grona szacownych sponsorów naszego spotkania we Wrocławiu w dniu 30 września 2021 roku dołączyła kolejna firma - SGS Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dziękujemy.

logo SGS

Informujemy, że IPHGZ organizuje szkolenie na temat „Gospodarka odpadami w firmie, BDO – wytwarzanie, zbieranie, magazynowanie, przetwarzanie i transport odpadów”,

które odbędzie się w dniu 28 października 2021 roku w Warszawie, w przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z biurem IPHGZ.

Zapraszamy!

Do grona sponsorów naszego spotkania w dniu 30 września 2021 roku we Wrocławiu dołączyła firma PW Polipaso Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. Pozdrawiamy.

male polipaso logo

W dniu 30 września 2021 roku w Hotelu pod Wrocławiem, odbyło się spotkanie członków naszej Izby poświęcone podsumowaniu ogólnej sytuacji na rynku złomu w kraju i na świecie. W klimatycznej scenerii zamkowych sal uczestnicy wysłuchali kilku interesujących prelekcji i wystąpień oraz prezentacji. Niezależny ekspert z dziedziny ochrony środowiska zapoznał nas z szansami i zagrożeniami w świetle regulacji prawnych dla branży złomowej. Wystąpienia przedstawicieli firm partnerskich pozwoliły przybliżyć dedykowane oferty dla firm zlomowych. Mamy nadzieję, że konferencja ta, zakończona uroczystą kolacją, pozostawiła wśród uczestników niezpomniane wrażenia i poszerzyła wiedzę w interesującej nas dziedzinie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz partnerom za udział w  tym miłym spotkaniu.

Miło nam poinformować, że sponsorem naszego spotkania we Wrocławiu w dniu 30 września 2021 roku będzie firma Meiller Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Niepołomicach. Serdecznie dziękujemy.

 Meiller Kipper logo1

Miło nam poinformować, że w poczet Członków naszej Izby została przyjęta firma FHU Wiesław Górny z siedzibą w Rudnej. Serdecznie witamy!

logo Górny

Niezmiernie miło nam poinformować, iż zgodnie z postanowieniem Rady Izby do zacnego grona Członków naszej Izby dołączyła firma RMC Polska Sp. z o.o.

witamy serdecznie!

Migawki: Bieżące

Nowy członek IPHGZ

Pragniemy poinformować o przyjęciu kolejnej firmy w poczet członków IPHGZ, a jest nią Kejort Sp. z o.o. z Opola. Serdecznie witamy! 

WALNE ZGROMADZENIE 2018

W dniu 24 maja 2018 roku w Gdańsku odbyło się Walne Zgromadzenie członków IPHGZ. Na spotkaniu zgodnie z porządkiem obrad zatwierdzono sprawozdanie finansowe oraz merytoryczne Izby, uchwalono budżet  oraz kierunki działania na kolejny rok, Rada Izby otrzymala absolutorium z wykonania obowiązków za 2017 rok,  a w wyniku tajnych wyborów została powołana nowa Rada Izby w składzie Tadeusz Rutkiewicz, Piotr Gluźniewicz, Andrzej Duda, Krzysztof Krogulec, Agata Waszczak, Agnieszka Rozmus Rowińska, Daniel Byszewski, Waldemar Marek, Artur Kozieł, Tomasz Żurowicz, Przemysław Matulka, poruszono róznież najważniejsze aspekty dotyczące branży oraz zagdanienia związane z funkcjonowaniem Izby.

Na pierwszym posiedzeniu, Rada wybrała na Prezesa- Pana Tadeusza Rutkiewicz oraz na wice Prezesa Pana Piotra Gluźniewicza.

Prezesowi, Vice Prezesowi oraz całej nowej Radzie , gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Wszystkim Gosciom oraz Sympatykom Izby serdecznie dziękujemy za udział!

Projekt nowego wzoru imiennego upoważnienia do przeprowadzenia kontroli podatkowej

Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wzoru imiennego upoważnienia do przeprowadzania kontroli podatkowej

Na  podstawie art. 283 § 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r. poz. 201, z późn. zm.2) określono nowy wzór imiennego upoważnienia do przeprowadzania kontroli. Załącznik określa podstawowe prawa i obowiązki kontrolowanego, do najważniejszych z nich należy możliwość wszczęcia kontroli bez zawiadomienia, kontrolujący upoważnieni są do wstępu na grunt do budynków i lokali mieszkalnych kontrolowanego, żądania udostępnienia akt, ksiąg i wszelkiego rodzaju dokumentów, przesłuchwiania świadków. Kontrolowany, jego pracownik oraz osoba współdziałająca z kontrolowanym są obowiązani umożliwić wykonywanie czynności: nieodpłatnie, filmowanie, fotografowanie, dokonywanie nagrań dźwiękowych oraz utrwalanie stanu faktycznego za pomocą innych nośników informacji. 

Nowy wzór dokumentu zawarty jest w załączniku.

IPHGZ od wielu lat wspomaga przedsiębiorców efektywnie prowadzić działalność gospodarczą w nieustannie zmieniającym się otoczeniu rynkowym i legislacyjnym, jeśli chcesz należeć do grupy zmieniającej wizerunek branży

Przystąp do nas!

Newsletter

Zapoznałem się z Regulamin oraz Polityka prywatności

Izba Przemysłowo Handlowa Gospodarki Złomem
ul. Kierbedzia 4, 00-728 Warszawa
tel. +48 660 431 640
Go to top
JSN Megazine 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework