W dniu 30 maja 2019 roku w Kazimierzu Dolnym odbyło się Walne Zgromadzenie członków IPHGZ. Na spotkaniu zgodnie z porządkiem obrad zatwierdzono sprawozdanie finansowe oraz merytoryczne Izby, uchwalono budżet  oraz kierunki działania na kolejny rok, Rada Izby otrzymala absolutorium z wykonania obowiązków za 2018 rok, Wszystkim Gosciom oraz Sympatykom Izby serdecznie dziękujemy za udział!

Pragniemy poinformować o przyjęciu kolejnej firmy w poczet członków IPHGZ, a jest nią Elektrorecykling Sp. z o.o. z Sękowa. Serdecznie witamy! 

Dnia 24 kwietnia 2019 roku odbyło się posiedzenie Rady IPHGZ, podczas którego zostało uchwalone sprawozdanie finansowe oraz merytoryczne Izby  za 2018 rok, dyrektor Izby otrzymała absolutorium, Rada Izby zwołała Walne Zgromadzenie i przyjęła porządek obrad WZ, przyjęto budżet i plan działania IPHGZ na 2019 rok, a  na stanowisko Wiceprezesa w drodzie wyborów została wybrana Pani Agnieszka Rozmus-Rowińska, a Skarbnikiem Izby został Pan Tomasz Żurowicz. 

Szanowni Państwo,

Miło jest nam poinformować, że w dniu 3 marca 2017 roku, odbyło się szkolenie dla  pracowników firm czlonkowskich  z zakresu uzyskania uprawnień kat. II na operatorów żurawi, hdsów, wraz z egzaminem przeprowadzonym przez przedstawicieli UDT.

Dziękujemy za udział i gratulujemy!

IPHGZ

Według stowarzyszenia chińskich producentów stali CISA Chiny zamknęły w ostatnich miesiącach 727 hut produkujących niskiej jakości stal ze złomów, zwaną ditiaogang.

Zamknięcie tak dużej ilości hut spowodowane jest produkowaniem zbyt niskiej jakości stali lub zbyt mocnym oddziaływaniem na środowisko. Decyzją chińskiego rządu z listopada ubiegłego roku wyłączenie tych hut miało nastąpić do końca czerwca br. Najwięcej zakładów zamknięto w prowincji Liaoning (66 zakładów), a dalej Jiangsu i Syczuan (po 63 huty). Na szczycie listy znalazły się także prowincje Zunnan, Shandong, Hebei i Fujian, w których zamknięto ponad 30 hut.
Nie znana jest moc produkcyjna zamkniętych zakładów. Według serwisu Industrial Securities moce niskiej jakości producentów zostały w pierwszej połowie tego roku zredukowane o 120 mln ton. 

Chińskie władze od jakiegoś czasu starają się wyłączyć najgorsze i najbardziej uciążliwe dla środowiska piece (budując w to miejsce wiele nowoczesnych i efektywniejszych). Niestety drastyczna, blisko 70 procentowa, podwyżka cen na chińskim rynku skłoniła część firm do ponownego uruchomienia wyłączonych wcześniej pieców. Według cytowanego przez serwis china.com analityka Wang Guoqinga niskiej jakości stal jest sprzedawana w cenie 1500 juanów za tonę, a potem trafia na rynek stali o wyższej jakości, gdzie jest sprzedawana za 3000 juanów.

źródło: wnp.pl

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy poinformować, że z dniem 1 marca 2017 roku następuje zmiana adresu Izby na ulicę Kierbedzia 4 w Warszawie.

IPHGZ

Firma Keramet Polska Sp. z o.o., główny partner ISD Huty Częstochowa, zaprasza do współpracy firmy złomowe i punkty skupu złomu w związku z uruchomieniem w dniu 1 lipca 2017 roku placu złomowego na terenie Zakładu Stalowni ISD Huty Częstochowa. Przyjmujemy złom wsadowy i niewsadowy. Preferujemy dostawy bezpośrednio na teren huty, możemy również odebrać złom naszym transportem. Złom ważymy na legalizowanych wagach ISD Huty Częstochowa. Gwarantujemy rzetelną klasyfikację oraz ocenę poziomu zanieczyszczeń złomu. Proponujemy krótkie terminy płatności oraz możliwość negocjacji cen. Oferujemy bardzo korzystne warunki współpracy dla stałych kontrahentów. Kontakt: 34 323 84 50 i 728 582 880.

Chcielibysmy poinformowac, że w dniu 20 stycznia 2017 roku we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Rady IPHGZ, na którym Rada Izby podjęła decyzję o przyjęciu w poczet członków IPHGZ przedsiębiorstwa Surmat Sp. z o. o.

gratulujemy, miło nam goscić ponownie!

IPHGZ

Bardzo miło jest nam poinformować, że sponsorami naszego spotkania w Zawierciu będą takie firmy jak: Santrade Grzegorz Romańczyk, Ecotechnica, Premeso Sp. z o.o., Polipaso Sp. z o.o.,
Danieli-Henschel GmbH oraz ZUH PAKIET Ewa Rzeszutek, dziekujemy pięknie za wsparcie.

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy poinformować, że Prezes Izby Pan Tadeusz Rutkiewicz wraz z Panią Dyrektor Kingą Zgierską oraz przedstawicielami Izby brali udział w Konferencji „Recykling 2017” organizowanej przez Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów, która odbyła się w dniu 1 grudnia 2016 roku w Warszawie, w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Rządu oraz Parlamentu, NFOŚ i GW oraz zaproszeni Goście z zagranicy, którzy zaprezentowali zgromadzonym systemy recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w Nigerii, Szwajcarii oraz Estonii wymieniając się doświadczeniami z przedstawicielami polskiego sektora zagospodarowania odpadów.

IPHGZ

Przypominamy, że w dniu 23 stycznia 2013 roku weszła w życie nowa Ustawa o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 roku, która wprowadza wiele istotnych zmian w gospodarce odpadami tym samym w gospodarce złomem.

Newsletter


Izba Przemysłowo Handlowa Gospodarki Złomem
ul. Kierbedzia 4, 00-728 Warszawa
tel. +48 660 431 640
Go to top
Template by JoomlaShine