w dniu 20 lutego 2024 roku w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyło się spotkanie z przedstawicielami resortu i Prezesa Rady oraz Zarządu Izby PHGZ w celu omówienia najistotniejszych kwestii działalności branży gospodarki złomem w obecnym obszarze legislacyjno-gospodarczym.

Szanowni Państwo,

Za nami trudny 2023 rok. Rok, który przyniósł wiele zmian i utrwalił trendy gospodarcze w Europie, której gospodarka mocno przyhamowała.
Zapotrzebowanie na złom w Europie utrzymywało się na niższym poziomie względem lat poprzednich. Ilości użytego złomu do produkcji stali spadało, a nadwyżki złomu były eksportowane kontenerami morskimi i statkami na rynek globalny. Przede wszystkim druga połowa ubiegłego roku cechowała się wysokimi ilościami kontraktowanymi w kierunkach dalekowschodnich.

Please login or register to see the article.

W dniu 14.12.2023 r  w Łodzi odbyło  się posiedzenie Rady naszej Izby, podczas ktorego członkowie Rady dyskutowali nad planami działań Izby w dobie nowych realiów politycznych w naszym kraju.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Dzięki uprzejmości Zarządu Stena Recycling Sp. z o.o. w dniach 28-30 listopada 2023 roku Członkom IPHGZ udało się ponownie odwiedzić zakład Stena Nordic Recycling Center w Halmstad i nową instalację do recyklingu baterii samochodowych, dziękujemy za zaproszenie, to było budujące doświadczenie.

Miło nam poinformować, że w spotkaniu grupy roboczej ERA WG, które odbyło się dnia 15 listopada 2023 roku w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie,  brał udział Prezes naszej Izby p. Piotr Ślusarz, spotkanie miało na celu omówienie najważniejszych działań w obszarze legislacyjnym EURIC, istotych z punkt widzenia branży surowcowej.

Sprzedaż złomu to kiepski biznes? „Możemy nieźle zarobić i pomóc ratować Ziemię”

- Sprzedając zużyte metalowe dobra do punktu skupu uwalniamy ich potencjał ekologiczny do ponownego zagospodarowania, czyli odzysku i recyklingu - mówi Piotr Ślusarz, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Gospodarki Złomem. - więcej  Sprzedaż złomu to może być niezły biznes (opolska360.pl)

Please login or register to see the article.

W dniu 26 października 2023 roku w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie IPHGZ, w którym udział wzięło aż135 osób. Udało się poruszyć wiele istotnych i ciekawych zagadnień dotyczących naszej branży, takich jak pozafiansową ocenę przedsiebiorstwa - ESG, globalną sytuację w branży automotiv, ulg podatkowych, rynku surowców, sytuacji na rynku złomu i stali i działań Izby. Spotkanie stanowiło istotne forum wymiany poglądów i doświadczeń w szeroko rozumianej gospodarce złomem.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i naszym partnerom za udział i do następnego zobaczenia.

Termin naszego spotkania zbliża się wielkimi krokami, a tu niespodzianka - jeszcze jeden darczyńca wspierający nasze przedsięwzięcie. To czeska firma ZDAS a.s. Dziękujemy.

Miło nam poinformować, że szeregi naszych sponsorów zasiliła wierna firma Atlas Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Rumii. Dziękujemy i cieszymy się na spotkanie.

Subcategories


Przypominamy, że w dniu 23 stycznia 2013 roku weszła w życie nowa Ustawa o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 roku, która wprowadza wiele istotnych zmian w gospodarce odpadami tym samym w gospodarce złomem.

Go to top
JSN Megazine 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework